Notícies
Portada > Actualitat > Notícies > LA «GALA DE L'ESPORT» PREMIA ALS MILLORS ESPORTISTES DE SILLA
LA «GALA DE L'ESPORT» PREMIA ALS MILLORS ESPORTISTES DE SILLA
11/02/2019
LA «GALA DE L'ESPORT» PREMIA ALS MILLORS ESPORTISTES DE SILLA
L'entrenador Juan de Dios Cobo Medina, els equips Júnior masculí i Júnior femení del Club Salvament i Natació Silla, el nadador Raul Marek Szpunar del Club Salvament i Natació Silla i l'atleta Johana Maria Hernández Rojas del Club Atletisme Silla van ser els grans triomfadors de la gala.
Gala_Esport
51472309_2528561687159256_2067861332358594560_o
51509288_2528562447159180_8059953597816766464_o
51620266_2528562067159218_4913634833655136256_o
51666638_2528562103825881_4095587312027566080_o
51737735_2528562093825882_8315770328231968768_o
Gala_Esport
Gala_Esport

El passat 8 de febrer el Centre Cultural Carmen Valero de Silla es va omplir de veïns i veïnes per a fer un reconeixement als millors esportistes locals del 2018, en l’11a Gala de l'Esport.

Al llarg del 2018, l'esport i els esportistes de Silla han pujat al podi en campionats nacionals i internacionals en diferents categories tant individuals com per equips en un total de 13 disciplines diferents. Per aquest motiu, des de la Regidoria d'Esports, es va decidir realitzar aquest senzill però emotiu homenatge.

L'alcalde, Vicente Zaragozá, va destacar la labor exemplar dels esportistes premiats, que són mirall en el qual es miren els més joves, i els va transmetre el seu agraïment per l'esforç amb el qual competeixen, i la passió amb la qual porten el nom de Silla per tot el món. “Avui, entre nosaltres, destaquem als veïns i veïnes que han fet de l'esport la seua passió: una manera de viure basat en l'exigència, en l'esforç i en el talent. Una passió que els ha portat a aconseguir grans fites i a representar, millor que ningú, els valors de l'esport”, va assenyalar.

Per part seua, Felipe Garcia, regidor d'Esports, va voler destacar els valors que es transmeten en la pràctica de l'esport i la importància en el teixit social i associatiu que tenen els clubs en el nostre municipi.

Els guardonats a la gala van ser: 

AITANA GASTALDO ARIZA. 

CONJUNT ALEVÍ del CLUB GIMNÀSTICA RÍTMICA SILLA

l’equip INFANTIL “A” del Silla C.F

RAFAEL HORTELANO CARDONA

JOAN DOMINGO FOLCH

FRANCISCO JAVIER CATALÁ LLINARES

JUAN CARLOS OLAYA CUENCA

PARES I MARES FUNDADORES DEL CLUB PATINATGE ARTÍSTIC L’ALBUFERA DE SILLA

L’EQUIP DE PRIMERA DIVISIÓ CLUB AJEDREZ SILLA

LUCÍA LORENTE NAVARRO

L’EQUIP INFANTIL FEMENÍ DEL CLUB ATLETISME SILLA

l’EQUIP JÚNIOR MASCULÍ DEL CLUB BÀSQUET SILLA

CLUB PILOTA VALENCIANA SILLA

En la gala, a part de lliurar un reconeixement individual o col·lectiu a cada club, es va fer lliurament de premis especials que reconeixen als millors de 2018 als quals es tria en funció dels seus resultats, la projecció com a esportistes, la contribució a la difusió de l'esport, la trajectòria i la representació dels valors de l'esport en l'activitat quotidiana.

Aquests premis especials van ser per a l'entrenador del Club Atletisme Silla, Juan de Dios Cobo Medina; els equips Júnior masculí i Júnior femení del Club Salvament i Natació Silla; el nadador Raul Marek Szpunar del Club Salvament i Natació Silla i l'atleta Johana Maria Hernández Rojas del Club Atletisme Silla.

Johana Maria Hernandez Rojas del Club Atletisme Silla 

Tercera classificada pentatló de llançament i quinta en javelina al campionat del món

Tercera classificada en llançament de martell i quarta en pes al campionat d'Europa

Campiona d'Espanya de pes, martell, javelina i martell pesat

Campiona autonòmica en pista coberta de pes i campiona autonòmica de pes i martell a l'aire lliure


Raul Marek Szpunar Rosa del Club Salvament i Natació Silla

Campionat del món de salvament i socorrisme per clubs
Campió del món per equips general masculina piscina
Subcampió del món 50 remolque maniquí
Subcampió del món 100 combinada
4 medalles relleus amb el club CESN Silla

Campionat del món de salvament i socorrisme per nacions:
Tercer del món 50 remolque maniquí
Campió del món relleu combinada.
2 medalles més en relleus amb la selecció española

Campionat d'Europa de salvament i socorrisme per nacions:
Campió d'Europa per equips
Subcampió d'Europa 100 socorrista
Tercer d'Europa 50 remolque maniquí
3 medalles en relleus amb la selecció espanyola

Campió d'Espanya per equips general masculina
5 campionats d'Espanya individuals
5 subcampionats d'Espanya individuals
3 tercers llocs individuals


Equip junior femení del Club Salvament i Natació Silla, 

Terceres en la classificació general del campionat d'Espanya juvenil d'hivern.

Campiones relleu corda, terceres relleu combinada, quartes finalistes relleu remolc maniquí, Cinquenes finalistes relleu obstacles.

Terceres relleu sprint al campionat d'Espanya juvenil d'estiu

Campiones relleu obstacles, relleu corda, relleu remolc maniquí, relleu combinada al campionat autonòmic absolut piscina
Equip junior masculí del Club Salvament i Natació Silla

Campions del món general masculina piscina al campionat del món júnior salvament per clubs
subcampions relleu remolc maniquí, tercers relleu combinada, tercers relleu obstacles, tercers relleu corda

Campions d'Espanya per equips júnior masculina, subcampions per equips júnior conjunta d'hivern
campions relleu obstacles, campions relleu remolc maniquí, campions relleu combinada

Subcampions d'Espanya per equips júnior masculina d'estiu
campions d'espanya relleu rescat amb tub, campions relleu ocean, tercers relleu sprint
Ministerio de Industria, Energía y Turismo Plan Avanza 2 Cofinanciado por el Ministerio de Industria, Energía y Turismo.
Referencia : TSI-050100-2009-0167