Actualitat
Portada > Serveis Municipals > Esports > Actualitat > Resultats del Club Atletisme Silla en el cap de setmana del 3 i 4 de desembre
Resultats del Club Atletisme Silla en el cap de setmana del 3 i 4 de desembre
05/12/2017
Resultats del Club Atletisme Silla en el cap de setmana del 3 i 4 de desembre
El passat 3 i 4 de desembre els atletes del C. Atletisme Silla van estar participant en diverses competicions com el Cros de Vinaròs i els provincials aleví, infantil i cadet que es van disputar en les pistes de Gandia, Sueca i València, respectivament.
ALICIA G. - CAMP.  PROVINCIAL
ISMAEL MÁS
LAURA VACAS-CAMP. PROVINCIAL
MARIO W. ASUNCIÓN- CAMP.-PROVINCIAL
NATALIA Camp. Provincial
VANESA- CAMP. PROVINCIAL

El Cros de Vinaròs, puntuable per al circuit de la Comunitat Valenciana, es va completar amb tres segons llocs i un tercer que torna a fer sonar el nom de Silla en la zona nord de la Comunitat Valenciana.

Atletes destacats: (entre els 10 primers)

 

SÈNIOR FEMENÍ

Raquel Landín------------------ 2a classificada

 

PROMESA FEMENINA

Cristina García------------------ 2a classificada

 

PROMESA MASCULINA

David Gómez------------------ 2n classificat

 

CADET MASCULÍ

Mario Werther Asunción----- 2n classificat

Carlos Albert-------------------- 5é classificat

 

JÚNIOR FEMENÍ

Carla Luque -----------------4a classificada

 

INFANTIL MASCULÍ

Mario Werther Asunción --------- 9é classificat

 

Pel que respecta als campionats provincials, Natalia Martínez va quedar campiona provincial aleví de 500 m.l. a Gandia.

Els resultats del campionat provincial infantil disputat a les pistes de Sueca són:

Pau Navarro –------------------ Campió provincial  60 m.l.

Laura Vacas -------------------- Campiona  provincial  500 m.l.

Alicia González  ----------------Campiona provincial  2.000 m.l.

Vanesa Castelló ----------------Campiona provincial  1.000 m.l

Lucía Jiménez -------------------3a Classificada Pes

Cal destacar també l’actuació de Marcos Luque 2.000, Rafa Maiques Pes, Mireia Domenech 60 m.l., Khady Gueye pes, Andrea Magaña longitud, Penelope Romero triple, Carolina Valero 500 m.l. i Marta Giralt 2.000 m.l.

El campionat provincial cadet es va disputar en les pistes del llit del riu Túria a València.

Ismael Más –----------------------- Campió provincial 600 m.l.
Mario W. Asunción--------------- Campió provincial 3.000 m.l.
Lucía Gómez --------------------Subcampiona provincial 3.000 m.l.
Laura Castillo ------------------------------3a Classificada 300 m.l.
Cal destacar també l'actuació de María Alcolea en 60 m.l., Marc García en 600 m.l. i Unai Mazorriaga en 3.000 m.l.

Ministerio de Industria, Energía y Turismo Plan Avanza 2 Cofinanciado por el Ministerio de Industria, Energía y Turismo.
Referencia : TSI-050100-2009-0167