Actualitat
Portada > Serveis Municipals > Esports > Actualitat > CAMPIONAT D'ESPANYA DE SALVAMENT I SOCORRISME EN DIFERENTS CATEGORIES
CAMPIONAT D'ESPANYA DE SALVAMENT I SOCORRISME EN DIFERENTS CATEGORIES
08/07/2013
CAMPIONAT D'ESPANYA DE SALVAMENT I SOCORRISME EN DIFERENTS CATEGORIES
Cal destacar els infantils masculins que han quedat "campions”

39 socorristes del Club de Natació i Salvament de Silla han participat en el Campionat d'Espanya de Salvament i Socorrisme en les categories d'Alevins, Infantils i Cadets. L'esdeveniment esportiu va tindre lloc del 27 al 30 de juny a Alacant, a la Piscina Muntanya Tossal a la platja de Sant Joan. Després de dos dies de competició a la piscina, els nostres xics han complit amb la seua participació en el Campionat d'Espanya d'Estiu i han millorat les seues marques i, sobretot, han aprés de l'experiència d'una competició nacional.

 

Aquest és el medaller individual i de relleus i les classificacions generals. Cal destacar els infantils masculins que han quedat "campions”.

 

Categoria Cadets Masculins Individuals

 

100 m. Super Socorrista                Jaume Pérez Pons          Medalla de PLATA

50 m. Arrastrada Maniquí            Jaume Pérez Pons          Medalla de PLATA

50 m. Maniquí Aletes                    Jaume Pérez Pons          Medalla de BRONZE

Sprint Platja                                       Jaume Pérez Pons          Medalla de BRONZE

Carrera Taula de Salvament        Jaume Pérez Pons          Medalla d’OR

 

Categoria Cadets Masculins Relleus

 

4 x 12,5 Arrastrada maniquí        Medalla d’OR

4 x 50 Natació Aletes                     Medalla de PLATA

4 x 50 Tub Rescat                             Medalla de PLATA

Sprint Platja                                       Medalla de BRONZE

Tub de Rescat                                   Medalla de BRONZE

                ------------------------------

 

Categoria Cadets Femenins Relleus

4 x 12,5 Arrastrada maniquí        Medalla de PLATA

                ------------------------------

 

Categoria Infantils Masculins Individuals

100 m. Socorrista                             Borja Riera Peris              Medalla d’OR

50 m. Maniquí Aletes                    Borja Riera Peris              Medalla de PLATA

 

Categoria Infantils Masculins Relleus

4 x 12,5 Arrastrada maniquí        Medalla d’OR

4 x 50 Obstacles                               Medalla de BRONZE

Sprint Platja                                       Medalla de PLATA

                -----------------------------

 

Categoria Alevins Femenins Individuals

 

25 m. Arrastrada Maniquí            Tania Rengel Ortega      Medalla d’OR

Banderes                                            Teresa Brull Roses          Medalla de PLATA

 

Categoria Alevins Femenins Relleus

4 x 25 Obstacles                               Medalla de BRONZE

                -----------------------------

CLASSIFICACIÓ GENERAL PER EQUIPS

 

Categoria Cadets Masculins                       Tercers Classif.

Categoria Cadets Femenins                       12a

Conjunta Cadets                                             Tercers Classif.

 

Categoria Infantils Masculins                     Campions

Categoria Infantils Femenins                    12a

Conjunta Infantils                                         

 

Categoria Alevins Masculins                     

Categoria Alevins Femenins                      Terceres Classif.

Conjunta Alevins                                            Tercers Classif.

Ministerio de Industria, Energía y Turismo Plan Avanza 2 Cofinanciado por el Ministerio de Industria, Energía y Turismo.
Referencia : TSI-050100-2009-0167