Actualitat
Portada > Serveis Municipals > Esports > Actualitat > CAMPIONAT AUTONÒMIC PER CLUBS CADET, JUVENIL I JÚNIOR A ALCOY
CAMPIONAT AUTONÒMIC PER CLUBS CADET, JUVENIL I JÚNIOR A ALCOY
29/01/2013
CAMPIONAT AUTONÒMIC PER CLUBS CADET, JUVENIL I JÚNIOR A ALCOY
SALIDA JUVENIL ALCOY
BENJAMINES C.A. SILLA EN ALCOY
CADETES 1 ALCOY

El poliesportiu Francisco Laporta va acollir el XXV Cross "Ciutat d'Alcoi", campionat autonòmic de clubs de camp a través. La prova, organitzada pel Club Atletisme Alcoi, va convocar mil atletes federats, des de categoria benjamí fins a veterans, amb un total de setze carreres que es van realitzar al llarg del bon matí.

El  campionat autonòmic de clubs per a les categories cadet, juvenil i júnior i absolut  va confirmar una vegada més que, si fins ara els resultats dels atletes del C. A. Silla havien sigut molt bons, ara era el moment de referendar-los i així ho van fer. Van aconseguir 4 pòdiums per clubs i 7 pòdiums a nivell individual.

Aquest resultat permet posar els quatre equips en el campionat d'Espanya i ser el club més llorejat en aquest campionat per davant, fins i tot, de clubs com el Fent Camí o Platges de Castelló.                                                                                                      

 

CADET MASCULÍ

Antonio Criado ------------- 1r classificat

Siro Piña -------------------- 4t classificat

Miguel Gómez -------------- 7é classificat

Javier Domingo------------10é classificat

                                                            

CAMPIONES AUTONÒMIQUES

JUVENIL FEMENINA

Cristina Garcia  ------------ 2a classificada

Noelia Moreno------------- 4a classificada

Marta Albero -------------- 9a classificada

Alba Escribano ----------- 10a classificada

                                                         

CAMPIONES AUTONÒMIQUES

Paula Espí --------------- 2a classificada

Laura Pérez ------------- 4a classificada

Andrea Pérez-----------  5a classificada

Esther Navarro--------  6a classificada

Cristina Sanz ---------- 7a classificada

                                                      

CAMPIONES AUTONÒMIQUES

CROSS CURT FEMENÍ

Míriam Gregori --------------- 3a classificada

Laura García----- ------------- 5a classificada

Laura Sanz ------- -----------  14a classificada

Magdalena Piera------------  15a classificada

                                                  

SUBCAMPIONES AUTONÒMIQUES

BENJAMÍ FEMENÍ

Talía Pisa   --------------- 2a classificada

Elsa Peris ---------------- 3a classificada

Laura Campos----------  8a classificada

Ministerio de Industria, Energía y Turismo Plan Avanza 2 Cofinanciado por el Ministerio de Industria, Energía y Turismo.
Referencia : TSI-050100-2009-0167