Actualitat
Portada > Serveis Municipals > Esports > Actualitat > CROSS D'ALMORADÍ CAMPIONAT AUTONÒMIC ESCOLAR
CROSS  D'ALMORADÍ CAMPIONAT AUTONÒMIC ESCOLAR
22/01/2013
CROSS D'ALMORADÍ CAMPIONAT AUTONÒMIC ESCOLAR
Siro Piña, campió, i Antonio Criado, subcampió
PODIUM ALMORADI 2013
CROSS ALMORADI 2013

La ciutat d'Almoradí va acollir diumenge passat el II Cross Ciutat d'Almoradí, que servirà per a la disputa del Campionat Autonòmic Escolar Individual infantil i cadet de cross i del Campionat Provincial Federat individual i de clubs des de categoria juvenil fins a veterans.

El Club d'Atletisme Silla va continuar demostrant que, a pesar que els terrenys no són els més adequats per a la practica d'aquesta modalitat atlètica, ells són capaços d'adaptar-se a qualsevol terreny i ocupar llocs de privilegi en les competicions en què participen.

La primera carrera que va començar sobre les 9.45 hores va agrupar els atletes masculins de les categories juvenil, júnior i veterà (a partir de 35 anys) sobre 6.250 metres. A les 10.20 hores es va celebrar la carrera de les dones de categoria juvenil, júnior i veterana sobre una distància de 4.500 metres. A les 10.45 hores van córrer els homes de categoria promesa i sènior sobre 8.000 metres i a les 11.20 hores les xiques d'aquestes mateixes categories sobre 6.250 metres.

A continuació, van començar les proves de les categories inferiors: els benjamins sobre 1.000 metres a les 11.50 hores; les benjamines sobre la mateixa distància a les 11.55 hores; els alevins sobre 2.350 metres a les 12.00 hores; les alevines sobre 1.400 metres a les 12.15 hores; els infantils sobre 2.750 metres a les 12.26 hores; les infantils sobre 1.950 metres a les 12.40 hores; els cadets a les 12.50 hores sobre 4.500 metres i les cadets a les 13.15 hores sobre 2.750 metres.

D'altra banda, aquest II Cross Ciutat d'Almoradí també serà valedor per al circuit autonòmic 2013 de cross, compost per les proves de camp a través de Vinaròs (2 desembre), Almoradí (20 gener), Alcoi (27 gener) i l'Alcúdia (10 febrer).

 

La classificació del Club d'Atletisme de Silla va ser la següent:

CADET MASCULÍ

Siro Piña ------------------CAMPIÓ AUTONÒMIC

Antonio Criado------------SUBCAMPIÓ AUTONÒMIC

Miguel Gómez -----------5é classificat

JUVENIL FEMENINA

Noelia Moreno ----------3a classificada

Marta Albero ----------- 4a classificada

Sara Navalón----------- 6a classificada

Blanca Mur ------------ 8a classificada

Alba Escribano -------- 9a classificada

JUNIOR FEMENINA

Andrea Pérez -------------3a classificada

Laura Pérez ------------  4a classificada

Cristina Sanz-----------  5a classificada

PROMESA FEMENINA 

Míriam Gregori ---------- 3a classificada

Laura Sanz --------------- 8a classificada

Ministerio de Industria, Energía y Turismo Plan Avanza 2 Cofinanciado por el Ministerio de Industria, Energía y Turismo.
Referencia : TSI-050100-2009-0167